Blondy - Dulce şi Amar [2004 / FLAC / 1034 (VBR)] [Dance] @ ExtremlymTorrents

seeders: 0
leechers: 0
Added on April 15, 2016 by Extremlymin Music > Lossless
Torrent verified.



Blondy - Dulce şi Amar [2004 / FLAC / 1034 (VBR)] [Dance] @ ExtremlymTorrents (Size: 301.36 MB)
 01. Blondy - Dulce si amar.flac24.88 MB
 02. Blondy - Te-am iubit (feat. MC H).flac27.47 MB
 03. Blondy - Cu tine vreau sa traiesc - radio edit.flac23.44 MB
 04. Blondy - Noapte dupa noapte.flac29.39 MB
 05. Blondy - Mereu imi spui.flac24.04 MB
 06. Blondy - Langa inima mea.flac25.88 MB
 07. Blondy - Orice clipa (new version).flac30.2 MB
 08. Blondy - Dulce si amar - remix.flac22.41 MB
 09. Blondy - Cu tine vreau sa traiesc - extended.flac32.44 MB
 10. Blondy - Mereu imi spui (feat. Nick).flac22.93 MB
 11. Blondy - Orice clipa (original version).flac29.79 MB
 Blondy 001.jpg2.24 MB
 Blondy 006.jpg2.52 MB
 Blondy 007.jpg3.04 MB
 Blondy 008CD.jpg669.33 KB
 folder.jpg43.2 KB
 NFO.nfo941 bytes


Description

Artist: Blondy
Denumire: Dulce şi Amar
Gen: Dance
An: 2004

Despre muzică:



BLONDY a luat naştere pe 1 februarie 2001.
Se poate spune despre trupa Blondy că este o formaţie care a avut succesul asigurat încă de la înfiinţare şi asta datorită faptului că atât Andreea Banică cât şi Cristina Rus au dobândit statutul de vedetă de pe vremea cand au activat în Exotic, respectiv Sing Sing B B. Cele două fete s-au întâlnit în primăvara anului 2000 la un concert în Câmpia Turzii « O ştiam pe Andreea de mai de mult şi o admiram pentru ceea ce făcuse împreună cu colegele de la Exotic. "De prima dată când ne-am văzut comunicarea dintre noi a fost perfectă, ne-am împrietenit imediat" povesteşte Cristina. « Ideea de a colabora ne-a venit mult mai târziu, am zis iniţial să facem un featuring amândouă, dar sunt sigură că în cele din urmă este mult mai bine aşa ».
Albumul "Atât de aproape" conţine 11 melodii. Pentru acest proiect fetele au colaborat cu o echipă de profesionisti.
Două dintre piese sunt compuse de Laurenţiu Duţă şi celelalte de Sandy Deac (Desperado). DJ Phantom a realizat trei remix-uri la două din piesele de pe album: « Nu meriţi dragostea mea » şi « Iubeşte-mă » . Stilul muzical al trupei este pop-dance cu influenţe r&b şi latino. Piesa "Nu meriţi dragostea mea" , care este si primul single al trupei, îi aparţine lui Laurenţiu Duţă şi are un videoclip foarte incitant realizat de Libra Film. Piesa a intrat foarte repede în topurile radiourilor din ţară , clasându-se pe locuri fruntaşe. Între timp fetele au mai scos două albume.



01. Dulce si amar
02. Te-am iubit (feat. MC H)
03. Cu tine vreau sa traiesc - radio edit
04. Noapte dupa noapte
05. Mereu imi spui
06. Langa inima mea
07. Orice clipa (new version)
08. Dulce si amar - remix
09. Cu tine vreau sa traiesc - extended
10. Mereu imi spui (feat. Nick)
11. Orice clipa (original version)

Sharing Widget


Download torrent
301.36 MB
seeders:0
leechers:0
Blondy - Dulce şi Amar [2004 / FLAC / 1034 (VBR)] [Dance] @ ExtremlymTorrents