Christiane F - Mi djeca sa kolodvora ZOO.pdf

seeders: 1
leechers: 0
Added on August 3, 2014 by DrizztDoUrdenin Books > Ebooks
Torrent verified.



Christiane F - Mi djeca sa kolodvora ZOO.pdf (Size: 2.55 MB)
 Christiane F - Mi djeca sa kolodvora ZOO.pdf2.55 MB


Description

image
PREDGOVOR
"Christiane E, tada petnaestgodišnju djevojku, upoznali smo 1978. u Berlinu, gdje se pojavila
kao svjedok u jednom procesu. Dogovorili smo se s njom za razgovor kojim smo htjeli dopuniti
naše istraživanje o položaju mladeži. Za razgovor smo predvidjeli dva sata koja su se,
meñutim, otegla na dva mjeseca. Uskoro se naša uloga ispitivača pretvorila u ulogu slušača.
Ova je knjiga nastala na osnovi zapisa tog razgovora na magnetofonskoj vrpci. Mislimo da
Christianina priča više govori o stanju velikog dijela mladeži nego što bi nam otkrio izvještaj
najpomnijeg istraživanja. Christiane F. željela je da ova knjiga izañe, jer kao većina fiksera1,
osjeća potrebu da se slomi stidljiva šutnja o sve rasprostranjenijoj ovisnosti o drogama meñu
djecom što dorastaju. Svi preživjeli iz njene fikserske klape i njihovi roditelji podržali su ovaj
pothvat. Bili su spremni da punim imenima i prezimenima potkrijepe dokumentarni značaj
knjige. Mi smo, meñutim, iz obzira prema obiteljima naveli samo imena. Izjavom Christianine
majke i osoba s kojima je dolazila u dodir željeli smo otkriti i druga gledišta koja će pridonijeti
analizi problema heroinske ovisnosti."
Kai Hermann i Horst Rieck

Sharing Widget


Download torrent
2.55 MB
seeders:1
leechers:0
Christiane F - Mi djeca sa kolodvora ZOO.pdf