Cream - Te Vreau (2005) CasTaN

seeders: 1
leechers: 0
Added on June 28, 2014 by Dănucuin Music
Torrent verified.


  • Artist: Cream
  • Format: ogg - lossy

Cream - Te Vreau (2005) CasTaN (Size: 34.27 MB)
 01 Nu din prima seară.ogg3.14 MB
 02 Două clipe de iubire.ogg2.82 MB
 03 Te iubesc.ogg2.76 MB
 04 Cântec pentru fițoși.ogg3.34 MB
 05 Iubește-mă acum.ogg3.07 MB
 06 Showbiz.ogg2.53 MB
 07 Strânge-mă în brațe.ogg3.56 MB
 08 Numai a Ta.ogg3.25 MB
 09 Mai Stai.ogg3.17 MB
 10 Te Iubesc (Live Mix).ogg3.26 MB
 11 Tu și Eu.ogg3.36 MB
 Cream - Te Vreau.m3u923 bytes


Description

Claudia Pavel alias Claudia Cream (n. 19 octombrie 1984 în Mangalia) a început să
lupte pentru visul său de la numai 7 ani, când a luat primele lecții de muzică.
Și-a cultivat talentul și vocea remarcabilă, iar la 15 ani și-a făcut debutul pe
scena muzicală din România alături de grupul Candy. Deși succesul a fost considerabil,
Claudia a decis să se îndrepte către o carieră solo, într-un moment când a fi
component într-o formație dance îți asigura un loc călduț în muzica din România. S-a
lansat sub titulatura "Cream" în anul 2002, odată cu lansarea primului ei single "Mai
Aproape" și a primului album solo "Crede În Mine". A urmat cel de-al doilea single,
"Cânt pentru tine", după care în 2003, pe 20 noiembrie, lansează cel de-al doilea
album "Aștept". De pe acest album ea promovează 2 piese "Închide Ochii", o colaborare
cu Marius Moga și "Jumătatea Mea", un featuring cu trupa Simplu. Al treilea album,
intitulat "Te vreau", este lansat pe 01 ianuarie 2005. "Nu Din Prima Seară" este piesa
ce promovează materialul. Pe 12 ianuarie 2006 apare și cel de-al patrulea material sub
numele de "48 De Ore", de pe care sunt lansate 2 single-uri: "Cântecul Inimii" și "Știu
Ce-ți Place" (Vanilla Cream), un featuring cu Matteo. După 2 ani de muncă in străinătate,
Claudia Pavel se întoarce cu un material nou-nouț și cu un nume de scenă nou: "Claudia
Cream". La sfârșitul anului 2008, lansează piesa "Candy" care prinde foarte bine la
public și urcă pe primul loc în topuri. Piesa face parte de pe albumul Wrong Girl For
That, un material realizat și masterizat exclusiv în Suedia, Germania, Marea Britanie și
Statele Unite ale Americii. Artista a lucrat cu echipa care a masterizat și albumele
trupei ABBA. Cel de-al doilea single "Just A Little Bit" este surpriza albumului pentru
că pe ea cântă și celebrul artist Fatman Scoop. Lansarea oficială a albumului a avut loc
pe 06 august în Discoteca Tineretului din Costinești, Constanța. Următorul single,
"Don't Miss Missing You", a apărut în toamna anului 2009.

Sharing Widget


Download torrent
34.27 MB
seeders:1
leechers:0
Cream - Te Vreau (2005) CasTaN