Na Rubu Znanosti - 2015-04-13 - Tibetanski budizam.avi

seeders: 0
leechers: 0
Added on April 14, 2015 by donatioin TV
Torrent verified.



Na Rubu Znanosti - 2015-04-13 - Tibetanski budizam.avi (Size: 397.12 MB)
 Na Rubu Znanosti - 2015-04-13 - Tibetanski budizam.avi397.12 MB


Description

Tibetanski budizam



Iako se i po vanjskoj formi razlikuje od ostalih religija po nacinu odijevanja, ritualima i simbolici, ono sto budizam izdvaja od ostalih velikih religija jest sto poducava kako je sve sto postoji posljedica ne boga-stvoritelja vec interakcije nepreglednog broja uzroka i uvjeta. Jedinstven je i po ucenju o nepostojanju ega. Na temeljno religijsko i filozofsko pitanje "Tko sam ja" klasican dubisticki odgvor glasi: "Ja sam neprekidni proces nastajanja i nestajanja tjelesnih i mentalnih femonema". Pokusaj da se samostalno udje u facsinantan svjet tibetskog budizma zaogrnut u sinbolizam srednjovjekovne kulture sredisnje Azije najcesce je osudjen na neuspjeh. Jedini nacin jest onaj koji su tijekom povijesti koristile generacije ucenika - kroz doticaj sa zivim uticeljima koji utjelovnjuju to znanje. Uz njihovu pomoc pocinje se uvidjati da se sva ta navodno misteriozna ucenja u stvari sustavno bave necim sto je zajednicko svim ljudima u svim vremenima: istrazivanjem prirode i potencijala uma.



Gost: Mihajlo Pazanin




Sharing Widget


Download torrent
397.12 MB
seeders:0
leechers:0
Na Rubu Znanosti - 2015-04-13 - Tibetanski budizam.avi

Screenshots


Na Rubu Znanosti - 2015-04-13 - Tibetanski budizam.avi screenshot