Neil Gaiman - Nigdziebądź [Audiobook PL] eds [MP3@128]

seeders: 6
leechers: 3
Added on January 19, 2016 by everdarksoulin Books > Audio books
Torrent verified.



Neil Gaiman - Nigdziebądź [Audiobook PL] eds [MP3@128] (Size: 621.12 MB)
 0001.mp317.21 MB
 0002.mp36.26 MB
 0003.mp32.5 MB
 0004.mp329.52 MB
 0005.mp345.61 MB
 0006.mp322.83 MB
 0007.mp360.78 MB
 0008.mp344.11 MB
 0009.mp323.65 MB
 0010.mp327.63 MB
 okładka.jpg30.64 KB
 torrents-info.pdf51.28 KB


Description

Nigdziebądź (oryg. Neverwhere), to powieść z gatunku urban-fantasy, autorstwa angielskiego pisarza, Neila Gaimana. Fabuła powieści została do pewnego stopnia zaadaptowana ze scenariusza serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.

Zarys fabuły:
Richard Mayhew przybywa ze Szkocji do Londynu, by robić karierę w ubezpieczeniach. Niespecjalnie mu to jednak wychodzi - być może dlatego, że tak naprawdę nie czuje powołania do tego zawodu. Podobnie zresztą jak do związku ze swoją narzeczoną - ambitną i urodziwą Jessicą... Idąc na kolację z szefem narzeczonej, napotykają leżącą na ulicy dziewczynę - ciężko ranną i wyczerpaną. Szefnarzeczonej, Jess, zgodnie ze swoimi zasadami, omija ją szerokim łukiem, natomiast Richard nieoczekiwanie stwierdza, że musi jej pomóc - mimo, iż prawie na pewno, oznaczać to będzie zerwanie narzeczeństwa. Kobieta, którą uratował przed śmiercią nie jest jednak zwyczajnym człowiekiem... Drzwi - bo tak brzmi jej imię - jest członkiem szacownego starego rodu, zamieszkującego Londyn Pod - świat istniejący pod ziemią. To świat, gdzie magia istnieje naprawdę, gdzie szczury i ptaki porozumiewają się z ludźmi, gdzie istnieją anioły (no - przynajmniej jeden), a zabicie kogoś nie do końca wiąże się z utratą życia... Drzwi jest ostatnim żyjącym członkiem swojej rodziny, pozostali zostali wymordowani przez bezwzględnych panów Vandemara i Croupa, realizujących zamówienie swego tajemniczego zleceniodawcy. Richard, spełniając prośbę Drzwi, sprowadza do niej nieco cynicznego i aroganckiego Markiza De Carabas, który, wypełniając stary dług, ma - według swoich słów - "zdeopresjonować młodą damę". To właśnie Markiz wprowadza oszołomionego Richarda po raz pierwszy do Londynu Pod...

"Richard Oliver Mayhew - bohater Nigdziebądź - jest w tarapatach... Przyszły na niego, prawdę powiedziawszy, takie kłopoty i takie terminy, że zaczął pisać - w pamięci - pamiętnik. Zaczął tak: Drogi pamiętniku. W piątek miałem pracę, narzeczoną, dom i sensowne życie, o ile w ogóle życie może mieć sens. Potem znalazłem na chodniku ranną, krwawiącą dziewczynę i próbowałem zostać dobrym Samarytaninem. Teraz nie mam narzeczonej, domu ani pracy i wędruję sto metrów pod ulicami Londynu - z perspektywą życia krótszego niż jętka o skłonnościach samobójczych...
Ha, nic dodać, nic ująć. " - Andrzej Sapkowski


Dane: 620 MB / 25x MP3-128 Kbps / czas: 11:17:58 / czyta: amator

Audiobook ten jest nagraniem nieoficjalnym, czytanym przez jego twórcę: mako_new
http://poczytajmimako.blogspot.com/

image

Nigdziebądź to druga powieść w dorobku Neila Gaimana - angielskiego pisarza powieści z pogranicza fantastyki i horroru. W Polsce autor ten uważany za postmodernistę - mimo jego wielokrotnych oświadczeń, że nie czuje się powiązany z tym nurtem. W Dictionary of Literary Biography, Gaiman jest wymieniony jako jeden z najwybitniejszych z żyjących pisarzy Fantasy, Urban-Fantasy i Science Fiction, a wiele z jego utworów zostało zekranizowanych.

Related Torrents

torrent name size seed leech

Sharing Widget


Download torrent
621.12 MB
seeders:6
leechers:3
Neil Gaiman - Nigdziebądź [Audiobook PL] eds [MP3@128]